Світ літератури

Субота, 16.12.2017, 12:09
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Позакласна робота

 Бібліотечний урок. "Безпечний Інтернет". Круглий стіл  

Кожен урок - відкриття. Кожна зустріч - класно!. Обговорення у 9 класі творчості Шекспіра

     

Профілактика насильства (матеріали до класної години)

Проблема насильства, його причин, наслідків і пошуку ефективних шляхів подолання набуває для українського суспільства все більшу актуальність, незалежно від віку, статі, етнічного походження, фізичних і матеріальних можливостей людини.

Не дивлячись на те, що урядом уживаються заходи із профілактики жорстокості та насильства в дитячому середовищі, затверджені наказом від 30.12.2010 №1312 "План заходів з реалізації Національної кампанії "Стоп насильству" на період до 2015 року", проблема залишається нагальною і актуальною.

З одного боку Україна підписала всі базові міжнародні документи, що стосуються захисту громадян від насильства, протидії торгівлі людьми та боротьби з кіберзлочинністю.

На національному рівні прийнято низку законодавчих документів, які передбачають покарання за вчинення насильства та інших злочинів, пов'язаних з ним.

Основним державним документом, який чітко дає визначення насильства, його видів, проявів і відповідальності за вчинення дій насильницького характеру, є Закон України "Про попередження насильства в сім'ї" (2001 р.)

З іншого боку, ратифікація міжнародних нормативно-правових документів і прийняття власне українських не свідчать про чіткий механізм їх реалізації і, відповідно, зникнення насильства як негативного явища, яке не тільки наносить шкоду фізичному та психологічному стану конкретної людини, а і впливає на майбутнє суспільства в цілому.

Тривожать цифри та факти про українських дітей, які стали свідками чи жертвами насильства протягом 2010-2011 р.р.:

 • у 90% випадків домашнього насильства діти стають його свідками;
 • 714 випадків насильства в сім'ї по відношенню до дітей зафіксовано у 2010 році;
 • 2574 дитини перебувають на обліку із приводу насильства чи жорстокого поводження з ними;
 • 30% українців зазнавали насильства в сім'ї до 18-ти років.

Наведена статистика свідчить про потребу вирішення проблеми насильства як на всеукраїнському, так і на регіональному рівні, особливо того, що стосується дітей та молоді, які дедалі частіше стають свідками сімейних конфліктів, об'єктам та суб'єктам різних видів насильства, зокрема таких його проявів, як погрози, залякування, приниження, знущання, побиття, згвалтування тощо.

Для молоді як вікової та соціальної групи життя без насильства особливо важливе в контексті соціальних процесів, оскільки це:

 • період вибудовування й утвердження індивідуальної та групової ідентичності, схвалюваних (не схвалюваних) соціальним середовищем;
 • час пошуку, спроб і помилок у стосунку до себе, друзів, своїх уподобань, зовнішності, поведінки, свого майбутнього
 • час утворення міжособистісних стосунків, в основі яких повинні бути розуміння, повага, партнерські цінності;
 • період професійного самовизначення, творчої самореалізації тощо.

Виходячи з цього, метою інноваційних форм роботи є спроба сучасно, цікаво й доступно донести до молоді суть насильства як явища, ознайомити із причинами та наслідками насильства для запобігання його виникнення та поширення в молодіжному середовищі.

Серед основних завдань використання інтерактивних форм роботи з питань профілактики насильства в молодіжному середовищі є такі:

 • ознайомити молодь із проблемою насильства, нормативно-правовим регулюванням випадків насильства в українському законодавстві;
 • показати можливі наслідки насильства для особистості, сім'ї, суспільства, держави;
 • розглянути шляхи виходу із ситуацій насильства, підказати, куди можна звернутись по допомогу;
 • сприяти діалогу, співпраці, спільному пошуку вирішення проблем через використання досвіду молоді;
 • розвивати критичне мислення молодих людей щодо насильства та пов'язаних з ним проблем, його неприпустимості в сучасному демократичному суспільстві;
 • сприяти виробленню у хлопців і дівчат навичок асертивної (здатність оптимально реагувати на критику та вміння рішуче говорити собі та іншим «ні», якщо цього вимагають обставини) поведінки у стосунку до насильства;
 • сформувати свідоме відповідальне ставлення молоді до проблеми насильства як негативного явища, що наносить шкоду фізичному та психо логічному здоров'ю людини, перешкоджає гармонійному розвитку особистості, повноційній самореалізації.

До ефективних інтерактивних форм роботи належать:

 • тренінг;
 • віртуальна екскурсія;
 • навчальна гра;
 • відеолекторій;
 • інтерактивна гра;
 • конкурс.

Тренінг - метод отримання знань, а також комплекс дій і вправ, спрямований на придбання нових навичок і вдосконалення й закріплення вже набутих, який відрізняється від своїх аналогів тим, що всі його учасники навчаються на власному досвіді в теперішній час. Це спеціадьно створене середовище, де кожна людина може  з легкістю й задоволенням побачити свої плюси та мінуси, досягнення й поразки. Допомога та увага інших учасників допомагають швидше зрозуміти, які особисті якості необхідні і які навички слід розвивати.

Віртуальна екскурсія - метод використання віртуальної галереї фото та відеозображень про видатних людей, місця та ін. з текстовим або аудіосупроводом.

Навчальна гра покликана стати додатковим джерелом корисної інформації про насильство в сім'ї, його латентні (приховані) форми і прояви, індикатори виявлення та методи профілактики. Цікавою може бути он-лайн-гра "Стоп насильству", яка розміщена на сайті http://www.vsirivni.com.ua.

"Карта школи" просвітницький проект, який допоможе провести дослідження серед школярів і вчителів школи для того, щоб визначити приміщення або територію школи, де ще трапляються випадки насильства у стосунках дітей. Також за її допомогою можна визначити місця, де діти почуваються некомфортно.

Відеолекторій - сучасна, цікава, доступна та ефективна форма просвіти, яка передбачає підбір, перегляд та обговорення тематичних відеоматеріалів.

Слід пам'ятати, що для досягнення дієвого результату треба розуміти важливість системної роботи із профілактики насильства із залученням батьків, соціально-психологічної служби, представників міліції, центрів і служб у справах дітей.
Пошук
Календар
Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8  м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут  

Сайт вчителя математики Тичинської  Т.І. Кликніть тут    

Сайт початкової школи СЗОШ  №8 Кликніть тут                                

Сайт вчителя СЗОШ №8 Атаманюк  Н.В. Кликніть тут                      

Сайт вчителя СЗОШ №8 Бігус  І.М.  Кликніть тут                      

Сайт вчителя математики Кіча О.В.  Кликніть тут                      

Сайт вчителя математики Наголюк З.І.   Кликніть тут      

Сайт вчителя математики Нагурнік Л.О. Кликніть тут                      

Сайт вчителя хімії Мороз Л.О. Кликнути тут 


Погода в Хмельницькому

Пошук
Архів записів
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz