Світ літератури

Четвер, 28.03.2024, 16:11
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Позакласна робота

 Бібліотечний урок. "Безпечний Інтернет". Круглий стіл  

Кожен урок - відкриття. Кожна зустріч - класно!. Обговорення у 9 класі творчості Шекспіра

     

Профілактика насильства (матеріали до класної години)

Проблема насильства, його причин, наслідків і пошуку ефективних шляхів подолання набуває для українського суспільства все більшу актуальність, незалежно від віку, статі, етнічного походження, фізичних і матеріальних можливостей людини.

Не дивлячись на те, що урядом уживаються заходи із профілактики жорстокості та насильства в дитячому середовищі, затверджені наказом від 30.12.2010 №1312 "План заходів з реалізації Національної кампанії "Стоп насильству" на період до 2015 року", проблема залишається нагальною і актуальною.

З одного боку Україна підписала всі базові міжнародні документи, що стосуються захисту громадян від насильства, протидії торгівлі людьми та боротьби з кіберзлочинністю.

На національному рівні прийнято низку законодавчих документів, які передбачають покарання за вчинення насильства та інших злочинів, пов'язаних з ним.

Основним державним документом, який чітко дає визначення насильства, його видів, проявів і відповідальності за вчинення дій насильницького характеру, є Закон України "Про попередження насильства в сім'ї" (2001 р.)

З іншого боку, ратифікація міжнародних нормативно-правових документів і прийняття власне українських не свідчать про чіткий механізм їх реалізації і, відповідно, зникнення насильства як негативного явища, яке не тільки наносить шкоду фізичному та психологічному стану конкретної людини, а і впливає на майбутнє суспільства в цілому.

Тривожать цифри та факти про українських дітей, які стали свідками чи жертвами насильства протягом 2010-2011 р.р.:

  • у 90% випадків домашнього насильства діти стають його свідками;
  • 714 випадків насильства в сім'ї по відношенню до дітей зафіксовано у 2010 році;
  • 2574 дитини перебувають на обліку із приводу насильства чи жорстокого поводження з ними;
  • 30% українців зазнавали насильства в сім'ї до 18-ти років.

Наведена статистика свідчить про потребу вирішення проблеми насильства як на всеукраїнському, так і на регіональному рівні, особливо того, що стосується дітей та молоді, які дедалі частіше стають свідками сімейних конфліктів, об'єктам та суб'єктам різних видів насильства, зокрема таких його проявів, як погрози, залякування, приниження, знущання, побиття, згвалтування тощо.

Для молоді як вікової та соціальної групи життя без насильства особливо важливе в контексті соціальних процесів, оскільки це:

  • період вибудовування й утвердження індивідуальної та групової ідентичності, схвалюваних (не схвалюваних) соціальним середовищем;
  • час пошуку, спроб і помилок у стосунку до себе, друзів, своїх уподобань, зовнішності, поведінки, свого майбутнього
  • час утворення міжособистісних стосунків, в основі яких повинні бути розуміння, повага, партнерські цінності;
  • період професійного самовизначення, творчої самореалізації тощо.

Виходячи з цього, метою інноваційних форм роботи є спроба сучасно, цікаво й доступно донести до молоді суть насильства як явища, ознайомити із причинами та наслідками насильства для запобігання його виникнення та поширення в молодіжному середовищі.

Серед основних завдань використання інтерактивних форм роботи з питань профілактики насильства в молодіжному середовищі є такі:

  • ознайомити молодь із проблемою насильства, нормативно-правовим регулюванням випадків насильства в українському законодавстві;
  • показати можливі наслідки насильства для особистості, сім'ї, суспільства, держави;
  • розглянути шляхи виходу із ситуацій насильства, підказати, куди можна звернутись по допомогу;
  • сприяти діалогу, співпраці, спільному пошуку вирішення проблем через використання досвіду молоді;
  • розвивати критичне мислення молодих людей щодо насильства та пов'язаних з ним проблем, його неприпустимості в сучасному демократичному суспільстві;
  • сприяти виробленню у хлопців і дівчат навичок асертивної (здатність оптимально реагувати на критику та вміння рішуче говорити собі та іншим «ні», якщо цього вимагають обставини) поведінки у стосунку до насильства;
  • сформувати свідоме відповідальне ставлення молоді до проблеми насильства як негативного явища, що наносить шкоду фізичному та психо логічному здоров'ю людини, перешкоджає гармонійному розвитку особистості, повноційній самореалізації.

До ефективних інтерактивних форм роботи належать:

  • тренінг;
  • віртуальна екскурсія;
  • навчальна гра;
  • відеолекторій;
  • інтерактивна гра;
  • конкурс.

Тренінг - метод отримання знань, а також комплекс дій і вправ, спрямований на придбання нових навичок і вдосконалення й закріплення вже набутих, який відрізняється від своїх аналогів тим, що всі його учасники навчаються на власному досвіді в теперішній час. Це спеціадьно створене середовище, де кожна людина може  з легкістю й задоволенням побачити свої плюси та мінуси, досягнення й поразки. Допомога та увага інших учасників допомагають швидше зрозуміти, які особисті якості необхідні і які навички слід розвивати.

Віртуальна екскурсія - метод використання віртуальної галереї фото та відеозображень про видатних людей, місця та ін. з текстовим або аудіосупроводом.

Навчальна гра покликана стати додатковим джерелом корисної інформації про насильство в сім'ї, його латентні (приховані) форми і прояви, індикатори виявлення та методи профілактики. Цікавою може бути он-лайн-гра "Стоп насильству", яка розміщена на сайті http://www.vsirivni.com.ua.

"Карта школи" просвітницький проект, який допоможе провести дослідження серед школярів і вчителів школи для того, щоб визначити приміщення або територію школи, де ще трапляються випадки насильства у стосунках дітей. Також за її допомогою можна визначити місця, де діти почуваються некомфортно.

Відеолекторій - сучасна, цікава, доступна та ефективна форма просвіти, яка передбачає підбір, перегляд та обговорення тематичних відеоматеріалів.

Слід пам'ятати, що для досягнення дієвого результату треба розуміти важливість системної роботи із профілактики насильства із залученням батьків, соціально-психологічної служби, представників міліції, центрів і служб у справах дітей.

 

КВІТКА ЦІСИК -  ПЕРЛИНА УКРАЇНИ

(сценарій  заходу)

Слайд1

Дивна, багато в чому трагічна доля випала цій маленькій симпатичній жінці,

Хто хоч раз почув голос цієї співачки, ніколи не забуде її, наче вона знала якусь таємницю, загальну для кожного людського серця. Кажуть, її голос має містичну силу, заворожує і лікує. Звідки ж взялася чарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі, у чужині, в самому центрі Нью-Йорка

Слайд 2

У неї гіпнотичний голос і незвичне ім’я. Вона українка, народжена в США – Квітка Цісик.

Усі в Америці називали її Кейсі.

 

Голос Кейсі знали всі телеглядачі Америки. Вона співала у бек-вокалі Майкла Джексона та Уїтні Хьюстон, була за крок від Оскару, який у неї фактично вкрали.

Американка Кейсі витратила чверть мільйона доларів на запис українських пісень, які й досі пробирають до кісток. Кожна нота, яку вона співає – це від янгола.

Слайд 3

На обкладинці до платівки були слова Квітки: «Ця збірка пісень — бажання мого українського серця вплести радісні нотки в розпатлане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу».

Один єдиний екземпляр платівки, який випадково потрапив в Україну, перевернув життя Квітки Цісик.

(відео з реклами)

Вона рекламувала автомобілі компанії «Форд моторс». Це була найуспішніша реклама. Саме вона переконала американців сісти за кермо цього автомобіля. Донька українських емігрантів Квітка Цісик за 20 років, коли вона була обличчям компанії «Форд», її голос прослухали майже 22 мільярдів разів. Ця цифра втричі більша, ніж населення нашої планети.

Компанія "Форд" ще ні з ким з вокалістів не працювала так тісно і так довго, як з Кейсі, тож щорічно дарувала їй нову модель авто. Але Кейсі, поціновувачка швидкої їзди, любила тільки свій червоний "Ягуар".

Найвідоміші компанії хотіли, щоб її голос рекламував їх продукт.

Але не про таку славу мріяла Кейсі. Вона хотіла залишити світові пісні, які запам’ятають надовго.

Її чоловік майже весь свій заробіток витрачав на творчість дружини.

 

(звучить «Черемшина»)

Відомий бізнесмен Алекс Гудмахер, емігрант з Одеси, вперше почув пісню «Черемшина» у виконанні Цісик, коли їхав у таксі. Пісня зворушила його до сліз. Він ніколи не був знайомий з Квіткою, але вирішив присвятити їй власне життя, доклав багато зусиль, щоб про Квітку дізналося якомога більше людей.

 

Слайд 4

Під час війни в 1944 році молоді батьки Квітослави (скорочено Квітка) виїхали зі Львова і довгий час переховувалися від німців і від радянської влади. І, нарешті, в сорок дев'ятому році, завдяки фінансовій допомозі друзів і родичів, потрапили в США.

Думали, що ненадовго. А виявилось – назавжди. В квітні 1955 року в одному з Нью – Йоркських пологових будинків народилася дівчинка – Квітка Володимирівна Цісик, нова громадянка США.

Цісики розмовляли вдома українською мовою і співали прекрасні українські пісні, які все життя, наче якийсь містичний код або надзавдання, стояли над Квіткою і вимагали, щоб вона їх виконувала і популяризувала.

Слайд 5

А коли дівчинка підросла, її віддали до скаутської організації «Пласт», де дітей виховували в національному дусі.

Слайд 6

У 1968 році в гостях у пластунів був Предстоятель Української Греко – католицької церкви Йосип Сліпий . На фото зліва від нього маленька Квітка, рука Владики знаходиться на її голові .Це був , мабуть, знак Божий, Боже благословіння на її високу місію нести українську пісню у світ.

Слайд 7

Квітка могла б стати скрипалем, але любов до співу пересилила батьківські надії на виконавську кар'єру дочки. Вступила до консерваторії, відмовившись від скрипки, вибрала вокал, мріючи про кар'єру оперної співачки. Її голос був дуже схожий на голос скрипки. Це рідкісне колоратурне сопрано - найвищий і найрідкісніший жіночий голос.

Крім того, Квітка Цісик володіла технікою "білого голосу", властивого народній традиції карпатського регіону. Українці називають такий голос внутрішнім, що йде з серця, з глибини душі. Неповторне поєднання робило голос вокалістки воістину унікальною знахідкою для оперної сцени.

Після смерті батька про оперну кар'єру довелося забути. Потрібно було заробляти на життя та навчання. Професійно поставлений унікальний голос Квітка змушена була продавати в якості рекламного

 

 

Саундтрек до фільму «Ти світло мого життя»

Цісик пробує себе в акторстві. Вона знімається в оскароносному фільмі «Ти світло мого життя». Квітка грає у ньому подружку головної героїні. Більше того, її голосом звучать усі пісні у фільмі. Саундтрек отримав Оскара, але на церемонії вручення його слава і нагорода дісталася не Квітці, а іншій співачці. Так режисер фільму помстився Квітці за те, що вона не відповіла йому взаємністю на його залицяння. Ім’я її навіть вирізали з титрів фільму.

Квітка могла подати до суду, але вона цього не зробила.

Слайд 8

Можливо, ця несправедливість і глибока образа довгі роки не давали співачці спокою, і вона всіма способами намагалася довести американському слухачеві свою цінність. А може і сприяли тому, щоб вона зробила іншу кар'єру і записала найкращі альбоми українських пісень, які згодом були неодноразово номіновані на різні премії.

 

Повернути Квітці вкрадену славу стало сенсом життя Алекса Гудмахера. Він не шкодує задля цього ні власного життя, ні коштів, ані часу. Він, виконуючи її заповіт , організовує благодійні концерти пам’яті Квітки Цісик, на яких збирає кошти на лікування раку.

А 36 років тому після невдачі з Оскаром вона змушена була пробиватися самотужки. Вона прийняла правила гри і пройшла всі випробування американського шоу бізнесу.

 

Кейсі починає з найнижчої сходинки шоу бізнесу: стає бек вокалісткою у американських зірок. Паралельно штурмує рекламний бізнес.

Слайд 9

Вдома родина Цісиків спілкувалася виключно українською, дотримувалась українських традицій.

 

Одного разу, розмовляючи зі своїм чоловіком про українську пісню, Квітка сказала, що немає нічого прекраснішого, ніж мелодії її батьківщини, що це справжній скарб і їй дуже хочеться, щоб всі побачили його. "Ну, покажи ж ці хвалені українські пісні, чому ми їх не чуємо? Де вони?"

Це був кінець сімдесятих, коли української пісні в якісному записі просто не було. А та, що була, не могла конкурувати з якісним американським фольклором та іншою вокальною продукцією.

І тоді у Кейсі виникла ідея записати українські пісні не під бандуру і скрипку, а на високому професійному рівні. Щоб в цьому проекті брали участь відомі музиканти та аранжувальники. Запросила більше сорока відомих професіоналів і платила їм зі своєї кишені. Після важкого робочого дня до третьої години ночі записувала українські пісні.

Підкорити Америку українською екзотикою – ось що задумала Квітка. Вона починає дуже ризиковану справу з точки зору американського шоу бізнесу – запис українських пісень.

Слайд 10

Вона робить це з голлівудським розмахом і американським бюджетом. Запис 2-х платівок з українськими піснями обходиться їй у чверть мільйона доларів. Ні до, ні після Квітки ніхто не записував українських хітів у такій якості: робота проводилась у найкращій студії звукозапису з найкращими та найдорожчими музикантами світу.

Жінка, яка ніколи не була в Україні й чула народні пісні тільки від своїх рідних і знайомих, записала абсолютно оригінальні трактування відомих мелодій, заново прочитавши українську душу. Кажуть, що Квітка Цісик відчула українців краще, ніж самі українці відчувають себе

(пісня «Рідна мати моя»)

У 1990 році Квітка висуває ці альбоми на головну музичну премію Америки «Греммі». Але українські пісні в США не потрібні. Два Квітчині альбоми в Америці провалились. Але через багато років одна з пісень Квітки, саме лемківська пісня «Ой верше, мій верше» допомогла українській співачці Джамалі у 2009 роц і перемогти в пісенному конкурсі «Нова хвиля».

(пісня «Ой верше, мій верше»)

Слайд 11

Після «Греммі» Кейсі робить паузу в кар’єрі і у 39 років вперше стає мамою. Сина називає Єдді на честь чоловіка, який обожнював свою Квітку і одружуючись з нею, прийняв її єдину умову – вивчити українську мову. За що Кейсі вдячна була йому безмірно.

На початку 80-х років український емігрант контрабандою ввіз в Радянську Україну платівку забороненої закордонної співачки Квітки Цісик. У Києві він почав таємно тиражувати ці записи і дав їх послухати своїм друзям. Усі були у захваті. Почали переписувати на касети і поширювати серед шанувальників української музики. Так голос Квітки зазвучав в Україні. Тисячі людей чекали на її виступ. Коли Квітка про це дізналася, була дуже щаслива, що слава прийшла до неї не в Америці, а в Україні, і не до Кейсі, а до Квітки Цісик.

Слайд 12

У неї була мрія записати ще один альбом з українськими піснями колисковими, які вона співала для сина.а ще - приїхати з концертами на історичну батьківщину

Але цьому не судилося втілитися в життя. Спочатку через велику зайнятість, потім через хворобу.

 

 

Слайд 13

 

Коли в 1991 році співачці вперше був поставлений діагноз рак грудей, лікарі давали їй кілька місяців життя. Але вона боролася з хворобою довгі сім років, проходячи виснажливі курси хіміотерапії і не припиняючи плідно працювати.

 

Квітка Цісик приїздила в Україну лише один раз - у 1983 році разом з мамою. Після здобуття Україною незалежності вона мріяла проїхати по країні з концертним туром, але не встигла. Як не встигла і записати третій альбом - з колисковими, які вона співала для сина.

Співачка померла 29 березня 1998 року, не доживши п'яти днів до свого 45-річчя.

 

 

Як зазначають музичні критики, в її виконавській манері — сила духу та спресований трагізм, а в тембрі — космічна скорбота та туга за рідню землею.

 

За радянських часів її пісні були під забороною, як творчість закордонної виконавиці.

Слайд 14

 

Однак мрія чудової квітки, яка могла би стати окрасою будь-якої сцени, все-таки здійснилася. Голос Квітки Цісик повернувся на батьківщину її предків, її ім'ям названо вулицю у Львові та створено музей, присвячений їй та її таланту.

А на батьківщині її батька в селі Ліски проходять музичні фестивалі в її честь. Бракує тільки книги та оскароносного сценарію, щоб увічнити історію цієї чудової жінки, успішної американки з великою українською душею, щоби повернути їй вкрадену колись славу.

 

Квітка Цісик – не просто талановита співачка. Вона душа української пісні. Своїм талантом, своєю працею, своїм життям вона навчає нас любити Україну, шанувати її пісні, гордитися тим, що ми - українці.

 

 

 

Пошук
Календар
Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8  м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут  

Сайт вчителя математики Тичинської  Т.І. Кликніть тут    

Сайт початкової школи СЗОШ  №8 Кликніть тут                                

Сайт вчителя СЗОШ №8 Атаманюк  Н.В. Кликніть тут                      

Сайт вчителя СЗОШ №8 Бігус  І.М.  Кликніть тут                      

Сайт вчителя математики Кіча О.В.  Кликніть тут                      

Сайт вчителя математики Наголюк З.І.   Кликніть тут      

Сайт вчителя математики Нагурнік Л.О. Кликніть тут                      

Сайт вчителя хімії Мороз Л.О. Кликнути тут 


Погода в Хмельницькому

Пошук
Архів записів
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz