Світ літератури

Четвер, 28.03.2024, 21:11
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 

  Інтернет змінив наше світосприйняття, наш світогляд. Це чудовий засіб спілкування, бездонне джерело інформації. Інтернет використовують для роботи, розваг, навчання. Проте часте відвідування Інтернету веде до формування Інтернет-залежності.


Комп'ютерна залежність

Комп'ютерна залежність - патологічний потяг людини до роботи або проведення часу за комп'ютером. Від 5 до 14% осіб, які користуються Інтернетом, страждають комп'ютерною залежністю. Найчастіше це підлітки та люди молодого віку.

Основними причинами комп'ютерної залежності підлітка є:

  • нестабільні й конфліктні сімейні або шкільні відносини;
  • відсутність серйозних захоплень або хобі;
  • утрата довіри;
  • психологічні проблеми в реальному житті.

Виділяють симптоми, характерні для патологічної  Інтернет-залежності.

Психологічні ознаки:

  1. Добре самопочуття чи ейфорія від комп'ютера.
  2. Неможливість зупинитися.
  3. Збільшення кількості часу, проведеного за комп'ютером.
  4. Нехтування сім'єю та друзями.
  5. Відчуття пустоти, депресії, брехня членам власної родини про свою діяльність, проблеми з навчанням. 

Фізичні ознаки:

  • ураження нервових суглобів на руках;
  • сухість в очах;
  • головні болі;
  • біль у спині;
  • нерегулярне харчування;
  • недостатня гігієна;
  • розлади сну та його постійні зміни.

Азартні ігри в Інтернеті.

Багато дітей люблять використовувати Web для пошуку розваг, таких як он-лайнові ігри. Іноді, коли вони шукають новий ігровий сайт, то також можуть натрапити на сайт з азартними іграми. У той час як більшість звичайних ігор є законними для використання дітьми, ігри на віртуальні гроші та азартні ігри на реальні гроші  незаконні.

Як розрізнити різні типи сайтів:

  • ігрові сайти, зазвичай пропонують ігри в карти, дошки, слова, іграшки або головоломки з автоматичним відстеженням і підрахунком балів. Жодних грошей - ані віртуальних, ані реальних.
  • Сайти з іграми на віртуальні гроші, можуть включати сценарії, де люди виграють. або програють передякісь несправжні гроші.
  • Сайти з азартними іграми, зазвичай передбачають вигравання або програвання справжніх грошей.

Слід пам'ятати, що азартні ігри досить часто можуть призводити до важких наслідків.

Дослідники психологічної залежності вважають, що дитину в комп'ютерній грі особливо приваблюють такі моменти:

  • наявність власного інтимного світу, в який більше нікому немає доступу;
  • реалістичність процесів у комп'ютерному світі;
  • повне абстрагування від навколишнього;
  • відсутність відповідальності;
  • можливість виправити будь-яку помилку шляхом багаторазових повторень гри з початку;
  • можливість самостійно приймати будь-яке рішення (у межах правил гри).

Проблема спілкування в соціальній мережі

У кожного свої причини для реєстрації в соціальних мережах: одні намагаються знайти старих знайомих і друзів, інші мріють відновити колишні стосунки, а для когось це просто зручний спосіб підтримувати зв'язок і заводити нові знайомства. Попит на соціальні мережі зростає з кожним днем, затягуючи у свої обійми все більше людей найрізніших вікових категорій. Не можна в повній мірі оцінити мережеві ресурси як позитивні чи негативні. З одного боку, це дуже спрощує життя сучасної людини, але далеко не кожний розуміє той ступінь небезпеки, яку несе в собі он-лайн-спілкування.

Наприкінці минулого року було оприлюднене майже сенсаційне повідомлення про результати масштабного дослідження в Німеччині. Воно виявило, що тяга до цих самих соціальних мереж для більшості молоді та людей середнього віку перевищила навіть залежність від сигарет та силу основного інстинкту. Тобто, бажання зайти на свою сторінку і подивитись, чи не з'явилось там щось новеньке, в більшості випадків виявилося сильнішим за бажання закурити чи зайнятися коханням. При цьому недоступність мереж викликала в опитуваних величезний психологічний дискомфорт.

Найголовніша проблема полягає в тому, що багато людей стають повністю залежними від соціальної мережі, вони вже не можуть уявити своє життя без неї. Постійно взаємодіючи один з одним за жопомогою он-лайн-листування, вони забувають про особисте спілкування, у деяких користувачів це доходить до фанатизму, вони починають витрачати свої гроші на платні ресурси, причому іноді абсолютно не усвідомлюючи цього. З часом у людини може розвиватись патологічна необхідність постійного перебування на сайті, від якої вона вже не може позбутися самостійно. Така залежність дуже схожа на наркотичну або алкогольну. Гострий потяг до користування мережевими ресурсами - це свого роду хвороба, яка може виникати через якісь особистісні чи психологічні проблеми, через нереалізовані бажання, а також приховані комплекси та труднощі у спілкуванні. Відбувається повна заміна реальних відносин віртуальними. Великий відсоток користувачів намагаються видалитися з мереж, але через деякий час вони повертаються туди знову. Це свідчить про те, що люди усвідомлюють свою пряму залежність, але жодним чином не можуть її.  перебороти.Хоча є й ті, хто все-таки зміг відмовитись від постійного перебування в мережі, ведуть досить яскравий образ життя, віддаючи перевагу живому спілкуванню й цілком цим задоволені.

То що ж приводить людей до добровільної залежності? Психологи давно зіткнулися з такою проблемою в сучасному світі, як "самотність у натовпі": людина, перебуваючи в колективі, усе одно залишається самотньою, проводячи велику частину свого часу наодинці з комп'ютером, і це, звісно ж, не може не накласти свій відбиток на особливості поведінки особистості. А між тим людині потрібна не тільки можливість відчувати себе частиною суспільства, а й дуже важливо виділитись як особистість, чому дуже сприяє знаходження в соціальних мережах. Час, що проводиться людиною за переглядом фотографій і відео з життя знайомих, іноді сильно перевищує час, відведений на виконання  своїх обов'язків. Найбільше до залежності від Інтернет-спілкування схильні люди, які ведуть досить нудний спосіб життя, за допомогою мереж вони підвищують свою самооцінку, намагаючись видати інформацію, представлену на сторінці, за справжню, деякі настільки вірять у створений ними образ, що починають уникати особистих зустрічей і спілкування, щоб не зруйнувати про себе думку, що склалася.






Пошук
Календар
Друзі сайту
CЗОШ І-ІІІ ступенів №8  м.Хмельницького (офіційний сайт) Кликніть тут  

Сайт вчителя математики Тичинської  Т.І. Кликніть тут    

Сайт початкової школи СЗОШ  №8 Кликніть тут                                

Сайт вчителя СЗОШ №8 Атаманюк  Н.В. Кликніть тут                      

Сайт вчителя СЗОШ №8 Бігус  І.М.  Кликніть тут                      

Сайт вчителя математики Кіча О.В.  Кликніть тут                      

Сайт вчителя математики Наголюк З.І.   Кликніть тут      

Сайт вчителя математики Нагурнік Л.О. Кликніть тут                      

Сайт вчителя хімії Мороз Л.О. Кликнути тут 


Погода в Хмельницькому

Пошук
Архів записів
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz